ochrona środowiska

 

Pamiętamy o tym, że nie mamy planety B, dlatego podejmujemy szereg działań na rzecz ochrony środowiska:

 

Bioróżnorodność

Czy wiesz, że różnorodność biologiczna zapewnia równowagę ekosystemów na całym świecie?

Zrównoważony ekosystem zapewnia ludziom podstawowe dobra, takie jak żywność czy tlen, oraz gwarantuje, że choroby zakaźne są utrzymywane na dystans. Codzienne drobne gesty mogą pomóc w utrzymaniu bioróżnorodności w Twojej okolicy. W FACTORY Ursus, przy wsparciu ekspertów w zakresie ochrony środowiska, przyczyniamy się do tego w następujący sposób:
  • Instalacja gniazd dla ptaków, budek dla nietoperzy, uli dla pszczół – w ten sposób działamy na rzecz równowagi tych populacji w środowisku.
  • Monitorowanie oświetlenia elewacji i totemu z myślą o orientacji ptaków wędrownych i innych gatunków chronionych.
  • Sadzenie gatunków rodzimych, przystosowanych do strefy klimatycznej.
  • Stosowanie naturalnych nawozów i kompostu.
  • Prowadzenie ekologicznych praktyk w zakresie utrzymania naszych terenów zielonych, takich jak np. ekologiczny wypas.
Mobilność

Czy wiesz, że transport jest dziś główną przyczyną emisji gazów cieplarnianych, odpowiedzialnych za zmiany klimatyczne?

W FACTORY Ursus chcemy zapewnić Ci formy transportu alternatywne do Twojego samochodu, tak abyś mógł sam zdecydować, w jaki sposób chcesz dostać się do centrum:

 

Posiadamy 43 stojaki na rowery przy głównych wejściach, a także zestaw do naprawy rowerów, dzięki której możesz wykonać drobne prace konserwacyjne (napompować koła, dokręcić siodełko itp.).

 

 

 

 

 

 

Recykling plastiku

Czy wiesz, że jeśli obecny trend utrzyma się, to do 2050 roku w morzu będzie więcej plastiku niż ryb?

Pomóż nam zatrzymać ten trend, choćby Twój wkład był jak małe ziarenko piasku.

W FACTORY Ursus masz do dyspozycji oddzielne pojemniki na odpady. Gdy idziesz coś wyrzucić, pamiętaj, aby każdą frakcję włożyć w odpowiednie miejsce (papier-plastik-odpady zmieszane), a my zajmiemy się nimi oddzielnie. W ubiegłym roku udało nam się poddać recyklingowi 25,23 ton odpadów!

 

 

Czy wiesz, że na naszej planecie mniej niż 3% wody nadaje się do picia?

Woda jest zasobem niezbędnym, ale deficytowym. Niedobór wody dotyka ponad 40% ludności świata, a odsetek ten stale rośnie ze względu na zmiany klimatu. W FACTORY Ursus doceniamy wartość wody i dlatego:
  • Nasze krany są wyposażone w czujniki obecności, aby były używane tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a ich przepływ jest mniejszy niż 3 L/min, co pozwala zaoszczędzić około 73% wody w porównaniu z konwencjonalnym kranem.
  • Nasze tereny zielone posiadają lokalne gatunki flory, dostosowane do strefy klimatycznej, które potrzebują mniej wody.

Certyfikat Breeam

FACTORY Ursus to centrum zrównoważone, spełniające surowe kryteria projektowe i budowlane, potwierdzone certyfikatem BREEAM z wynikiem "Excellent" (Asset Performance, Building Management).

Architektura FACTORY Ursus wykorzystuje naturalne światło, optymalizuje zużycie wody pitnej, redukując je o 50% oraz posiada ważne zasady recyklingu dla co najmniej siedmiu rodzajów odpadów: papieru, opakowań, plastiku, szkła, świetlówek, baterii i materii organicznej.

#factoryursus i Ty!

Inspiruj, zachwycaj i dziel się chwilami spędzonymi w Factory Ursus!

Chcesz zobaczyć tu swoje zdjęcie? Oznacz @factory_ursus używając #factoryursus!

Nie przegap niczego

Zapisz się do newslettera

Zapisz się
Copyright NEINVER 2022